3.kolo

Anton aus Tirol - Bum bar 1:4 (0:1)

10.4.2018; 19:15 HRAB 2; UMT 3

Sestava: Kočka - Sváťa, Kopa, Mlaďas - Ríša, Tomáš, Meďák, Milánek

Branky: 26.min. 0:1; 36.min. 0:2; 38.min. 0:3; 45.min. 0:4; 46.min. Anton 7 Ríša 1:4

Do třetího kola jsme nastupovali sice doma, ale nezvykle v úterý a až ve čtvrt na osm. Na docházku nezvyklý čas vliv neměl, k dispozici byli všichni Antoni, které máme toto jaro v provozuschopném stavu. Větším problémem bylo, že na Hrabákově se nerozsvítil jeden ze čtyř stožárů a tudíž jsme zápas na prostřední dvojce dohrávali na hranici regulérnosti. Je třeba říci, že zápas se dohrál i na jedničce, kde na tom byli podstatně hůře, ovšem tam hrály podstatně mladší ročníky. Vzhledem k podmínkám by bylo záhodno začínat načas, leč v době oficiálního začátku měli Bumbarští k dispozici pouze pět kousků. Čekačka nakonec nevypršela úplně a dorazili jim dva hráči. Jak se posléze ukázalo, ti nejdůležitější. Výsledky našeho soupeře ve třetím kole vzbuzovaly respekt: dvě výhry, obě o pět branek a celkové skóre 11:1, to nevypadalo, že se potkáme s nějakými nazdárky.

Zápas začal opatrným oťukáváním. Borci z Bum baru sice neoplývali kdovíjakými zázračnými fotbalovými dovednostmi, ale hráli důrazně, důsledně a hodně se spoléhali na technicky zdatnější součástku s číslem 14 na zádech a malinkým culíkem na temeni. Právě ten se během první desetiminutovky dostal do největší šance, když se proháčkoval až před Kočku, položil si i jeho, ale z nulového úhlu zaťukal pouze na naší pravou tyč. Za nás se ze střední vzdálenosti dvakrát zastřeloval Tomáš, ale jeho přízemní rány spolehlivě vykopl soupeřovic brankář. Kočku stále zlobila culíkatá čtrnáctka, která se hned dvakrát protáhla naší obranou, ale pokaždé místo závěrečné kličky zkoušela našeho vybíhajícího gólmana prostřelit a to není zase tak jednoduché, zvláště když se Vám naše jednička vrhne pod nohy. Ve dvacáté minutě připravil krásný moment Anton 13 Tomáš, který se položil do vzduchu a vystřihl báječné nůžky, avšak jejich šmiknutí chyběla třešnička v podobě vstřelené branky – balón proletěl vysoko nad břevnem. Poslední desetiminutovka už se odehrávala výhradně před naší brankou. Antonům chyběl pohyb i kvalita na míči a tak jsme se ocitli pod tlakem. Série standardních situací vyvrcholila autovým vhazováním, které včas škrtl hlavou naběhnuvší útočník a Kočkovy pěsti mávly do prázdna – 0:1.

Druhá půle začala podobně, jako ta první skončila: soupeřovým tlakem, z něhož po pěti minutách rezultoval gól: soupeři celkem bez povšimnutí přešli půlku a protože nám vůbec neklaplo přebrání hráčů, zcela nekrytý frajer to z nějakých deseti metrů zkusil bodlem a rána prošla Kočkovi pod tělem – 0:2. Hned za dvě minuty se soupeřův šikula prosmýkl po naší levé straně a prudkým centrem mezi Kočkou a Kopou našel na zadní tyči nabíhajícího spoluhráče, který jenom nastavil hlavu – 0:3 a bylo po zápase.  Milánek, hrající se zánětem spojivek, nám zamával a odkvačil šířit slávu do superveteránské ligy v dresu Tučňáků a Antoni se i nadále topili v marnosti. Nedařilo se nám vůbec nic a naopak na druhé straně se čtvrthodinky před koncem dočkal i nelepší hráč na hřišti – 0:4. Hned po rozehrání jsme ukázali, že i my něco s míčem dovedeme: Sváťa roztáhl hru doprava na Kopu, ten hned předal balón na střed, Tomáš jej prodloužil doleva a rozeběhnutý Anton 7 Ríša zaznamenal náš čestný úspěch. Zápas hraný v pološeru se už pouze dohrával ve znamení souboje soupeřových střelců s Kočkou a ten si na svou pažbu připisoval jeden zářez za druhým. Bohužel na dělbě bodů jeho zákroky už nic změnit nemohly.

Anton 1 Kočka si na svou hruď podruhé připíná hvězdu číslo jedna, ovšem hvězdy číslo dva a tři dnes zůstávají neuděleny.

01.kolo

Anton aus Tirol - Dynamo UK VET 0:11 (0:4)

Středa 29.03.2023; 19:30 hřiště CESMI; UMT3

Sestava: A10 Sváťa - A9 Mlaďas, A13 Ondra, A12 Milánek, A8 Mojmír, A11 Kuba, A16 Petr, A2 Meďák, A23 Zbóřa

Branky: 10.min. 0:1; 15.min. 0:2; 28.min. 0:3, 30.min 0:4, 35.min. 0:5, 45.min. 0:6, 55.min. 0:7, 56.min. 0:8, 57.min. 0:9, 58.min. 0:10, 60.min. 0:11

K úvodnímu zápasu naší 32.sezóny jsme museli až pod Ladronku na Čechii Smíchov, což se nakonec s pozdějším časem výkopu 19:30 mohlo jevit jako výhodnější los, aspoň z hlediska klidnějšího dojezdu. K zápasu se průběžně ohlásilo 9 hry schopných Antonů, zaplať pánbůh a díky za to.

Do brány si nakonec stoupl po dlouhých letech A10, čímž bylo vyřešeno patrně největší dilema sestavy. Soupeř Dynamo UK už podle názvu signalizoval, že nepůjde o nic snadného, ačkoli šlo o nováčka druhé ligy. Výstrahu signalizoval způsob, jakým Dynamo prosvištělo třetí ligou jako vítr a postoupilo s bilancí 9-1-1.

Od prvních minut jsme naskočili na kolotoč, ze kterého jsme seskočili až se závěrečným hvizdem. Dynamo mělo opravdu výborný pohyb se spoustou narážeček z první, a z toho rezultující i nemálo zakončení. Osmadvacet minut jsme se drželi až obdivuhodně dobře, na dostřel rozdílu dvou branek. Poslední dvě minutky prvního poločasu nám ale trochu utekly a následně už bylo zjevné, že už půjde jen o výši skóre.

Pro někoho, kdo si přečte jen výsledek, by asi bylo poměrně velkým překvapením, kolik šancí jsme si za celých 60 minut vypracovali. Opravdu hodně. Několikrát domácí podržel výtečnými zákroky gólman, když zlikvidoval tři možná i čtyři vyložené příležitosti, snesoucí přídomek gólová. Několikrát nám chybělo pár centimetrů a nezřídka pak především o chlup větší důraz. Suma sumárum, asi není přehnaným tvrzení, že kdyby byl konečný stav třeba se třemi či čtyřmi zářezy v síti soupeře, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme nakonec nedotlačili míč za brankovou čáru ani v jednom případě, což bylo asi to jediné, co nás po zápase mohlo opravdu hodně mrzet. Všichni Antoni dali do zápasu vše, ale rozdíl v pohybu a kvalitě práce s míčem se projevil i ve výsledku. Velká škoda, že nám utekly ty úplné závěry obou poločasů. Poslední dvě minuty v prvním a pět minut ve druhém nás spolu se zvlhlým střeleckým prachem stály mnohem přijatelnější výsledek úvodního kola nového ročníku. Nicméně herně jsme celkově ze zápasu určitě neodcházeli v nějaké depresi. Naopak. Výkon proti týmu, jehož hráči se rekrutují z první ligy HL, by mohl být jistým příslibem do dalších zápasů.

Reparát můžeme složit hned za týden, ve středu od 18hodin v domácím prostředí.

Večer po zápase jsme obdrželi technickou informaci ze svazu, že ze soutěže odstoupil tým z naší skupiny Flamengo CR, tzn.že v osmém kole, ve středu 24.května, budeme mít volno.

01.kolo

01.kolo

02.kolo

Anton aus Tirol – FC Ferri 3:4 (0:0)

Středa 05.04.2023; 18:00 hřiště HRAB1; UMT3

Sestava: A1 - A9 Mlaďas, A13 Ondra, A12 Milánek, A2 Meďák, A23 Zbóřa

Branky: 36.min. A9 - Mlaďas 1:0; 39.min. 1:1; 50.min. 1:2, 52.min A13 - Ondra 2:2, 54.min. A12 – Milánek 3:2, 55.min. 3:3, 59.min. 3:4

Do druhého kola se do hry přihlásilo pouze šest Antonů, termín před Velikonočními svátky, kdy školy měly už volno, příliš nesvědčí rodinným typům, kterými většina Antonů zajisté je. A to nemluvíme o faktu, že v tento den hrála obě pražská S své zápasy v semifinále domácího poháru.

Pět statečných tedy bez střídání čelilo náporu o dva kousky početnějšímu kádru FC Ferri a vůbec si nevedlo špatně. Po bezbrankovém poločase otevřel skóre Mlaďas a odstartoval tak výsledkovou „houpačku“. Antoni na začátku poslední desetiminutovky prohrávali 1:2, ale během čtyř minut výsledek obrátili. Pokud by si někdo myslel, že branka šest minut před koncem musí být vítězná, šeredně se mýlil – tým Ferri vyrovnal takřka vzápětí a vítěznou trefu stihl ještě více než 60 vteřin před koncem. Výsledkově se zápas nepovedl, ale výkon bez střídání je velkým příslibem do budoucna.

03.kolo

Anton aus Tirol – FC Šrot 8:5 (4:2)

Středa 12.04.2023; 20:15 hřiště P3; UMT3

Sestava: A1 Kočka – A8 Mojmír, A10 Sváťa, A11 Kuba, A12 Milánek, A16 Petr, A18 Zdenda, A23 Zbóřa

Branky: 2.min. 0:1; 5.min. A11 - Kuba 1:1; 17.min. A16 Petr 2:1; 25.min. 2:2, 27.min A23 - Zbóřa 3:2, 27.min. A18 – Zdenda 4:2, 35.min. 4:3, 36.min. 4:4; 41.min. A23 – Zbóřa 5:4; 46.min. A11 – Kuba 6:4; 50.min. 6:5; 56.min. A16 – Petr 7:5; 60.min. A16 – Petr 8:5

ŽK: A18 - Zdenda

Ve třetím kole zarotovali Antoni sestavou více než jeden nejmenovaný pražský trenér. Z minulé pětky, která zápas odehrála bez střídání, zůstali na hřišti pouze dva. Neúčast hlásili Ondra s Mlaďasem, na poslední chvíli díky virózce odpadl i Meďák, ovšem do hry byla připravena hned šestice minulých absentérů, po roční pauze se letos poprvé (a dle záznamů na "týmuj" zřejmě i naposledy) objevil Zdenda, který si vedle branky připsal i žlutou kartu.

Ale postupně: zápas Antoni nezačali šťastně. Borec soupeře u brankové čáry dokázal dostat centr přes Milánka a ani Mojmír před brankou nebyl u útočníka úplně natěsno – 0:1. Za tři minuty bylo srovnáno Po akci Zdendy se Zbóřou vyplavala sražená střela před Antonem 11 a Kuba neměl problém míč poslat do branky nad gólmanem, který v reakci na předchozí nápřah ležel bezmocně na zemi – 1:1. Po téhle rychlé výměně gólových poukázek se hra zklidnila a další pozdrav do sítě přišel až v minutě sedmnácté. Petrova střela z levé strany nebyla úplně z vyložené pozice, ale byla nečekaná, míč zazvonil o tyč, poté se odrazil do zad gólmana proletivšího naprázdno vzduchem a zamířil na místo určení – 2:1. Soupeři srovnali po relativně jednoduché kombinaci a střele z naší pravé strany v minutě pětadvacáté, ovšem Antoni si za dvě minuty vzali vedení zpět. Kombinace na jeden dotek mezi Kubou a Zbóřou snesla ty nejpřísnější měřítka – 3:2. V té chvíli na lajně Anton 10 podotkl, že by nebylo od věci odskočit o dvě branky a asi ani on sám netušil, jak promtně bude tenhle požadavek splněn: ještě v probíhající sedmadvacáté minutě si našel míč na vápně Anton 18 Zdenda a s pomocí levé tyče jej procedil do branky počtvrté. Do půle jsme tak šli s příjemným, dvougólovým polštářem.

Csaplárova past je zrádná věc a to platí i pro Antony. Dvougólový náskok se začal rozplývat po pěti minutách druhé půle, kdy nenápadná střela škrtla o Petrovo lýtko a stala se pro Kočku nechytatelnou. Ovšem co se stalo o minutu později, je záhadou i pro zkušené fotbalové znalce. Analytici ještě teď zkoumají záběry ze satelitních družic, jestli neobjeví nějaký záběr na hřiště na Pražačce v inkriminovanou dobu, vedení klubu se zajímá i o možnost oslovit psychotroniky, jestli nebyly zaznamenány nějaké anomálie. Každopádně Anton 10 u vlastní branky prováděl autové vhazování a ve chvíli, kdy celá čtveřice spoluhráčů očekávala hódně dlouhý balón, mu kulatý nesmysl vypadl z rukou asi metr do hřiště. Na takto bezprizorní předmět chvilku všichni překvapeně koukali a jako první se bohužel vzpamatoval šikula v dresu soupeře. Ten si míč navedl před Kočku, fingovaným nápřahem poslal do kotoulu nejenom našeho gólmana, ale i Sváťu, jenž se skluzem snažil vše zachránit a posléze pohodlně skóroval – 4:4. Až hodně pozdě nás na lavičce napadlo, že zaváhání se týkalo i zkušeného sudího, protože po špatně provedeném autovém vhazování by podle pravidel měl vhazovat soupeř… Každopádně Antoni se nenechal deprimovat a také přispěli do kategorie kuriózních branek. Zbóřův rohový kop clonící bek zblokoval vysoko nad sebe a než se on, nebo kdokoliv z jeho kolegů vzpamatoval, Anton 23 jej venkem hřiště oběhl, míč si hlavou přiťukl a přes přední tyč jej protlačil do sítě – 5:4. Hra se trochu přiostřila a moc se nedařilo emoce zkrotit. O žlutou kartu si říkalo více zákroků, zvláště Zbóřa schytal hodně. Nejkřiklavější byl moment, kdy si soupeř šlápl na balón a ležící na zemi zkusil sestřelit právě Antona 23, který míč sebral a pádíl na branku. Nakonec se žlutilo na naší straně, kdy si na střelce dvou branek soupeře vyšlápl Zdenda. A mezi tím také padaly góly. Neposedný míč si ve vápně soupeře našel Kuba a povedenou ranou zvýšil na 6:4, deset minut před koncem korigoval soupeř relativně jednoduchým navedením míče na střed a uklizením ke Kočkově pravé tyči. Definitivní rozuzlení přišlo v 56.minutě, kdy Zbóřa nejprve zblokoval rozehrávku posledního hráče soupeře a vyrazil dopředu, kam mu Petr hned z první poslal výstavní kolmici. Zakončení našemu forwardovi úplně nevyšlo, ale příliš to nevadilo, protože přihrávající Anton 16 nešetřil krokem, celou situaci doplnil a odražený míč zatloukl pod víko – 7:5. Když už rozhodčí hlásil poslední minutu, znovu Petr se našteloval k míči poskakujícímu okolo vápna soupeře a vydařeným volejem napsal za zápasem definitivní tečku.

Absolutorium a první hvězdu zápasu si zaslouží Anton 16 Petr, který stále nastupuje s trojkou patřící indisponovanému Karlovi a symbolicky k tomuto číslu zapsal první hattrick za Antona. Ovšem nebylo to jenom o gólech, fyzický fond tohoto Antona se zdá býti nevyčerpatelným. Druhou a třetí hvězdu si zaslouží nohou nedílnou Antoni 23 a 11. Ovšem zastavit se musíme i u Antonů starší generace, které tempo zápasu nesemlelo. Speciální uznání si zaslouží Anton 8 Mojmír, jenž v průběhu zápasu doplnil služebně  mladší Antony a byl právoplatným členem základní pětky, na jejíž bedrech tíha utkání stála – klobouček dolů. Těšíme se na další zápasy.

04.kolo

Anton aus Tirol - Sean team 2:4 (0:1)

Středa 19.04.2023; 18:00 hřiště Hrabákova; UMT3

Sestava: A1 Kočka - A13 Ondra, A8 Mojmír, A10 Sváťa, A11 Kuba, A16 Petr, A2 Meďák, A23 Zbóřa

Branky: 8.min 0:1, 33.min 0:2, 49.min. A8 Mojmír 1:2, 56.min. 1:3, 59.min. 1:4, 59.min. A23 Zbóřa 2:4.

Po vítězné přestřelce z minulého týdne jsme se k dalšímu kolu sešli v trochu pozměněné sestavě, kdy šli navíc dva Antoni přiložit ruku k dílu k zápasu superveteránů. Zůstali nám aspoň dva Antoni ke střídání. Hosté měli jen jednoho střídajícího, podobně jako minule Šrot.

Hned v 15. sekundě jemným lobem za obranu uvlonil na pravé straně Zbóřa Kubu, který si míč přistrčil na osu a z hranice vápna poslal zakončení vedle pravé tyče. Asi nikdo netušil, jak moc bude, pro první poločas, tento obrázek typický. Hrálo se nahoru dolů a zdálo se, že by zápas mohl nabrat podobný směr jako ten minulý, kdy ze soupeře postupně ubývala energie. Do ideálního scénáře nám hodil vidle soupeř, který po celkem nevinné akci po naší pravé straně, kdy jeden hráč prošel kolem Meďáka za pomoci meďákovy typické stahovačky, nejprve po pravé lajně, poté i po brankové, aby předložil spoluhráči přihrávku takřka před prázdnou branku - 0:1.  Poté jsme začali bušit do hostující obrany, a asi nic by naše snahy nevystihlo lépe, než rčení o bušení hluchého do vrat. Poměr střel první půle byl 6:2, stav 0:1, a co dodat k faktu, že jediná naše střela, která z přímáku Zbóři trefila prostor branky, byla odvrácena do bezpečí zadní částí těla A16.

Do druhého poločasu jsme šli s přesvědčením, že vlastně jen přesnější muška nám může pomoct otočit vývojem stavu v náš prospěch. Idea se jevila jako logická, nicméně průběh druhých 30 minut už vypadal zcela jinak, než těch prvních. Hosté se, očividně si vědomi naší herní převahy, stáhli mnohem hlouběji, takže měli celou pětici v bezprostředním okolí vápna. Nutno říct, že manévr s parkujícím autobusem už jsme celkem dlouho neviděli, ale objektivně se to jevilo jako logický záměr. A nakonec v tomto případě vlastně i velmi efektivní. My jsme hodně často měli hráče na rozehrávce, který měl před sebou les 18 nohou, dlužno poznamenat že zejména naším přičiněním - velmi statických. A paradoxně, když už něco zařízení trefilo, gólman Seanu začal předvádět neuvěřitelné zákroky. Ale postupně. Hned ve 33.minutě se na polovině pustil do kličkujících hrátek A23 hned proti třem soupeřům. Následovala ztráta míče a prohloubení ztráty Antonů - 0:2. Naše marné obléhání trvalo až 49.minuty kdy se pozornost většiny hráčů na hřišti upnula k diskutování o faulu nefaulu, zatímco gólman hostí šel kontrolovat míč směřující do zámezí, který se ale vlivem velké rotace vrátil zpět do pole a následná přihrávka před prázdnou branku byla pro A8 opravdovou lahůdkou - 1:2. Tento moment nám vlil novou energii do žil a na hřišti se trochu začalo jiskřit. Klíčový moment zápasu přišel v 56.minutě, kdy A8 byla opět adresátem přihrávky zleva do prostoru na zadní tyči, žel tentokrát nedošlo k zasunutí míče do sítě, ten trefil jen na přední tyči ležícího gólmana. Hned z protiútoku pak narval míč nabíhající hráč na ose z druhé vlny, i přes rukavice Kočky a s pomocí pravé tyče, do sítě potřetí - 1:3. Vzhledem k obrazu hry předchozích minut nás tento moment očividně zlomil. Minutu před koncem nám utekli do přečíslení hosté aby zvýšili na 4:1, načež obratem po rozehrání A23 upravila střelou ze střední vzdálenosti na zadní tyč na konečných 2:4.

V prvním poločase nám chyběla přesnější muška, kdy jsme se dostali do nemála příležitostí. Ve druhém už jsme se prali s hodně odolným prešovským betonem, na který jsme bohužel recept nenašli a ani standardkami nijak nepomohli. Branky jsme dávali až za nepříznivého stavu o dvě a tři branky, kdy už hosté zápas v zásadě kontrolovali.

05.kolo

středa 26.04.2023 18:00 hodin hř.Hrabákova

Anton aus Tirol - Po Útlumu 0:6 kont.

Patrně poprvé v historii Antona, nebo si to nepamatujeme, jsme ani po opravdu enormním úsilí managementu nedali dohromady ani minimální počet hráčů nutný k zápasu. Lavina nejrůznějších omluvenek (pracovní povinnosti, marodka, cestování, Sparta s Plzní,...) nás nakonec přinutila poslat na svaz omluvu, ač teda nakonec pozdní.

06.kolo

Anton aus Tirol – Deko 2:0 (0:0)

Středa 03.05.2023; 18:00 hřiště HRAB1; UMT3

Sestava: A1 – A2 Meďák, A8 Mojmír, A12 Milánek, A13 Ondra, A15 Burgy,

Branky: 40.min. A15 - Burgy 1:0; 60.min. A15 – Burgy

Po kontumační prohře v kole pátém už Antoni museli dát dohromady sestavu alespoň v základním provedení, což se nakonec s vypětím všech sil povedlo. Upřímně řečeno, také to nebylo jednoduché, ne každý se stihl vrátit z toulek po světě a FAČR na tento termín naplánoval finále domácího poháru, kam postoupila obě pražská S, což na stadion na Letnou opět odválo několik skalních.

Ovšem základní pětka Antonů si nakonec odvážně vyšlápla na loňského ligistu – Deko, kterému také chyběl rozdílový hráč, borec, který nás před rokem při oslavách postupu porazil málem sám. To Antoni měli ve svých řadách poprvé v sezóně Antona 15, který vyléčil poraněný kotník a klasicky byl tím jazýčkem na vahách. Antoni hráli klasický beton s dlouhými míči právě na Burgyho a ofenziva deka si bez hráče, který zatím v každém letošním zápase vstřelil alespoň hattrick (13 gólů za 4 zápasy) svého střelce nebyla schopna poradit.  A když po deseti minutách druhé půle Burgy poprvéí protancoval obranou soupeře a skóroval, bylo Antonům hej. Soupeřův tlak byl neúčinný a Anton 15 v poslední minutě svůj vklad do utkání zdvojnásobil.