AFT 2009 2.ročník - 2.místo

30.08.2009 21:53

Anton Fussballturnier 2009 (neděle 30.08.2009)

Přibližně na jaře roku 2008 se daly do pohybu myšlenky na vlastní turnaj veteránských týmů, jejichž výsledným produktem byl premiérový ročník

hraného v sobotu 30.08.2008 na hřišti Hrabákova v Praze na Chodově za účasti 7 týmů. Počet účastníků se zdál být, vzhledem ke všem porodním bolestem, nakonec velmi slušný. Jak se posléze ukázalo, premiéra nastavila laťku dost vysoko, protože ke druhému ročníku se sice průběžně hlásilo týmů více, nicméně nakonec se počet družstev o dva týmy snížil, protože tyto si nebyly schopny zajistit účast dostatečného počtu svých hráčů. Ačkoli toto zjištění bylo v první chvíli nesporným zklamáním, nakonec se ukázalo, že pokles týmů ze 7 na 5 přinesl i něco málo pozitivního – nižší rozpočet (a to výrazně). Provozovatel areálu sice zvýšil ceny, ale v letošním ročníku jsme již nemuseli platit pronájem za celou plochu (tedy 3 malá hřiště), ale jen za to jedno, které jsme fakticky využili. Současně jsme si pak mohli vystačit i jen s jedním sudím. Místo loňských 21 se tentokrát odehrálo celkově jen 10 zápasů, které ale měly delší hrací dobu (2x12 minut).

Do termínu turnaje počátkem prázdnin zasáhlo vylosování soutěže pro tým AFK Záběhlice, ze kterého vyplynulo, že v předpokládanou sobotu budou muset Záběhlice dostat přednost. Turnaj se tedy stěhoval na neděli (a tedy opět na datum 30.srpna).

Ani ve druhém ročníku vlastního turnaje se domácí celek nepotkal s velkou účastí. Šest hráčů do pole (tedy jeden střídající), není na porci ca.100-120minut hry kdo ví co.

Fussballturnier 2009 byl menším mezníkem v otázce týmové soupisky, ze které z důvodu docházky nižší, než sporadické, vypadl fotbalově jinak šikovný Anton 3 Kabi. Jeho dres převzal nováček číslo jedna Karel a jedenáctku od presidenta vyfasoval bratr Antona 5 - Kopy Tomáš. Již turnajové zápasy pak ukázaly, že zejména Anton 11 Tom bude posilou našich obranných řad.

Jak již bylo řečeno turnaje se zúčastnilo pět celků Veteránských lig soutěží PSMF. Letos konečné pořadí turnaje prakticky kopírovalo úroveň soutěží, ve kterých týmy hrají (Kulišáci CF VET a Anton aus Tirol 2.VL, Boca Seniors 3.VL, Vibromax 1985 juniorka a 1.FC Rum 4.VL). Nicméně i přesto se stejně jako v prvním ročníku turnaje potvrdilo, že celky z vyšších soutěží nemají v soubojích s těmi z nižších snadnou práci. Například Vibromax sebral v úvodním utkání turnaje dva body za remízu Antonu a všechny tři v posledním zápase Boce seniors. Stejně jako v prvním ročníku se muselo při určování konečného pořadí v tabulce využít pomocné tabulky ze vzájemných utkání, tentokrát mezi týmy na 3. až 5.místě. Boca seniors, Vibromax 1985 juniorka i 1.FC Rum měly na svém kontě shodně 4 body. V tabulce ze vzájemných utkání pak opět rovněž všichni shodně tři body za jednu výhru a jednu prohru, takže rozhodovalo skóre ze vzájemných zápasů, a v těch si Boca pomohla výraznou výhrou nad Rumem, čímž zároveň tento odsoudila k poslednímu místu v turnaji, ačkoli celkové skóre měl 1.FC Rum výhodnější (4:7) než nakonec 4.Vibromax (2:5). Opět se tedy potvrdilo, že rozhodovat může každý gól, v každém zápase…

Anton Fussballturnier měl v průběhu druhého ročníku i několik premiér, když se v ruce sudího prvně objevila jedna žlutá a jedna červená karta. Sluší se dodat, že červená karta byla udělena přesným rozhodčím zcela v duchu pravidel, za tvrdý (nikoli však brutální) faul na unikajícího hráče a tím i zmaření vyložené příležitosti. Nicméně i toto dokumentuje pozitivní skutečnost, že hráči se turnaje pouze nezúčastňují, ale chtějí i uspět a do výkonů dávají hodně fyzického i psychického úsilí.

Druhý ročník proběhl přesně dle časového rozvrhu, za celodenního krásného počasí a nakonec i bez větších šrámů či zranění. Věříme, že všem týmům přispěl k dobré přípravě na právě dnes začínající novou sezónu a budou podobně úspěšné, jako po prvním ročníku AFT, kdy tři celky ze sedmi postoupily do vyšších soutěží!